Musa u impresivnom povratku nakon operacije predvodio Breogan do pobjede

Košarkaši Breogana pobijedili su u 34. kolu španske ACB lige ekipu Unicaje rezultatom 93:84, a domaću ekipu do trijumfa predvodio je bh. reprezentativac Džanan Musa.

Ovo je našem košarkašu ujedno bio prvi meč nakon operacije dušnika kojoj je 15. aprila bio podvrgnut zbog rupture, a koju je doživio u meču protiv Manrese.

Breogan je fantastično otvorio utakmicu i već nakon prve četvrtine imao je prednost od čak 17 poena razlike.

Do poluvremena je ta prednost i rasla pa se već tada znao pobjednik ovog susreta. Unicaja je uspjela tek u drugom poluvremenu ublažiti poraz.

Musa je na parketu proveo 34 minute i za to vrijeme je bio najefikasniji igrač na susretu s 24 poena. Tome je dodao i pet skokova te tri asistencije. Podršku je imao u Kalinoskom koji je postigao 17 poena, a Brizuela je bio najbolji kod Unicaje s 21 poenom.

Breogan je špansko prvenstvo okončao na 11. mjestu, dok je Unicaja na poziciju ispod.