Mladi Zmajevi savladali Sloveniju i plasirali se u četvrtfinale EuroBasketa (VIDEO)

Juniorska košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine se plasirala u četvrtfinale EuroBasketa i to zahvaljujući pobjedi nad Slovenijom rezultatom 65:59. U četvrtfinalu nas čeka pobjednik duela Njemačka-Srbija.

Naš tim je koševima Stefana Adžića i Njegoša Sikiraša otvorio meč rezultatom 8:0, a Slovenci prve koševe postižu preko Mlakara, koji pogađa dva slobodna bacanja za 8:2. Nakon toga Slovenci serijom od 7:0 za samo minutu prelaze u vodstvo (9:8).

Seriju od pet minuta bez koša prekinuo je Čampara, koji je smanjio na 10:13, ali Slovenci su poveli vrlo brzo sa 15:10. Slovenci su pet poena prednosti zadržali i nakon prve četvrtine, a vodili su sa 17:12.

Nakon lošijeg otvaranja druge dionice sa obje strane, naš tim je u 15. minuti smanjio na dva poena razlike (17:19), da bi minutu kasnije naš tim koševima Čampare stigao do izjednačenja (21:21), da bi Kenan Kamenjaš pogodio za prvo vodstvo naše selekcije nakon 3. minute. Tada je bilo 23:21.

U 19. minuti naš tim postiže prvu trojku na utakmici, preko Sanija Čampare, a tada smo poveli sa 28:23. Imali smo napad i za sedam razlike, ali smo izgubili loptu, te je Slovenija tricom stigla na dva poena zaostatka. Upravo ta razlika bila je i na kraju meča, a naš tim vodio je sa 30:28.

• Koševima Kamenjaša na samom početku drugog dijela došli smo do sedam poena prednosti, bilo je 35:28, ali su se Slovenci koševima Mlakara u 26. minuti vratili na 40:39. Iako smo se ponovo uspjeli odvojiti na plus četiri, 46:42, u posljednjih deset minuta se ušlo pri rezultatu 46:46.

Slovenci su bolje otvorili posljednji period igre i sedam minuta prije kraja su imali šest poena prednosti, bilo je 54:48. Nedugo poslije Kralj je pogodio trojku i Slovenci su došli do osam poena prednosti, 59:51. Na to smo odogovorili sjajnom serijom 11:0 uz sedam poena Stefana Adžića i četiri Sanija Čampare i došli smo u vodstvo 62:59.

Sani Čampara – 20 poena protiv Slovenije (U-18… by watch-it-now

Utakmica protiv pobjednika iz duela Njemačka-Srbija će se igrati u petak sa početkom u 20 15 sati. Zmajiće je do pobjede vodio Sani Čampara sa 20 poena, sedam asistencija i četiri skoka dok je Stefan Adžić  dodao 18 poena uz šest skokova i dvije asistencije. Još je dvocifren bio Njegoš Sikiraš sa deset poena i sedam skokova.

Vrijedi spomenuti i dobar učinak Kenan Kamenjaša sa devet poena, sedam skokova i jednom blokadom, koja je prelomila meč, te Aljošu Jankovića koji je susret završio sa šest poena i deset skokova Kod Slovenaca najbolji je bio Kralj sa 18 poena, četiri skoka i tri asistencije dok je Mlakar dodao 12 poena uz četiri skoka. Još je dvocifren bio Susa sa 11 poena i pet skokova, te dvije asistencije.

BiH-Slovenija 65:59 (12:17, 18:11, 16:18, 19:13)