Subota, 19. Juna 2021.

Liga 6: U maloj dvorani Mejdana košarkaši Vogošće deklasirali Slobodu (FOTO)

Nakon poraza 100:81 protiv Širokog u dvorani Pecara, košarkaši Slobode u maloj dvorani SKPC Mejdan večeras su dočekali KK Vogošću u okviru Lige 6 za prvaka BiH.

Izabranici Josipa Pandže imali su priliku da trijumfom praktički “jednom nogom” osiguraju najmanje četvrto mjesto i plasman u play-off, ali gosti iz Vogošće to nisu dopustili, slavili su zasluženu pobjedu rezultatom 80:56.

Već u prvoj četvrtini košarkaši Vogošće dali su do znanja da su u Tuzlu došli da se nadigravaju, prvu dionicu okončali su vodstvom 17:13. S nastavkom dobre igre završili su i drugu četvrtinu (22:17), pa na poluvrijeme odlaze sa prednošću od 9 poena razlike (39:30).

U nastavku susreta izabranici Josipa Pandže djelovali su dekoncetrisano i neorganizovano što su gosti prevođeni sjajnim Mičićem, Kingom i Vranićem sjajno koristili te u trećoj četvrtini već osigurali pobjedu (10:24). U posljednjoj dionici susreta košarkaši Slobode nisu imali snage da naprave ozbiljniji preokret pa je utakmica završena pobjedom gostiju rezultatom

Najefikasniji u redovima Slobode bili su Božović (14), Latifagić (12) i Šibalić (9), dok su redovima Vogošće bolji od ostalih bili Mičić (25), King (17) i Evert (13).

Košarkaši Slobode trenutno su na omjeru od 15 pobjeda i 10 poraza i dalje zauzimaju četvrto mjesto koje osigurava plasman u play-off završnicu. (V. Živković | Tuzlanski.ba)