Kvalifikacije za SP: Košarkaši BiH ubjedljivo poraženi u Crnoj Gori

Košarkaši Crne Gore su večeras u Podgorici u meču sedmog kola grupe K kvalifikacija za SP 2023 pobijedili Bosnu i Hercegovinu sa 88:69.

Domaći su od samog starta bili mnogo bolji i na poluvrijeme otišli sa prednošću od 41:25.

Crnogorci su u nastavku održavali prednost i sasvim zasluženo stigli do važne pobjede.

Najefikasniji u našem timu bili su Roberson sa 20, Musa sa 19 te Nurkić sa 13 ubačenih poena.

Crnogorce su do pobjede predvodili Mihailović sa 20 koševa, dok je Popović dodao 15.

Selekcija Crne Gore je trenutno na omjeru od pet pobjeda i dva poraza, dok BiH ima tri trijumfa i četiri poraza.

BiH naredni meč igra već u subotu od 20,00 sati u Sarajevu protiv Francuske, dok će Crna Gora gostovati Litvaniji.

Podsjetimo, plasman na SP 2023 izborit će tri prvoplasirane selekcije iz grupe.