Petak, 19. Aprila 2024.

Kraljevi utišali Pionir: Nova sjajna partija Džanana Muse u dresu Reala

Košarkaši Real Madrida pobijedili su na gostujućem terenu ekipu Crvene zvezde rezultatom 79:59 u okviru 18. kola Eurolige, a sjajnu utakmicu odigrao je naš Džanan Musa koji je postigao 19 poena.

U paklenoj atmosferi koju su napravili domaći navijači u Pioniru, Real je poveo 30:17 sredinom druge četvrtine, ali Zvezda se uspjela vratiti i čak je preokrenula početkom treće dionice (47:42).

Ipak, od tog trenutka kao da su se ugasili i Real je nevjerovatrnom serijom 22:2 do sredine posljednje četvrtine riješio pitanje pobjednika i ostvario je 12. pobjedu ove sezone kojom su se probili na prvo mjesto euroligaške tabele.

Džanan Musa je bio sjajan i za 29 minuta provedenih na parketu postigao je 19 poena uz šest skokova, a pratili su ga Tavares sa 17 poena i 12 skokova, te Corneile sa 12 ubačaja.

U redovima Crvene zvezde najefikasniji je bio Nedović sa 18 poena, a raspoložen je bio i Petrušev sa 17.