Utorak, 16. Aprila 2024.

Košarkašice Play Offa Ultra u Tuzli nadigrale Jedinstvo Piemonte

U susretu 15. kola prvenstva BiH za košarkašice, u Tuzli je sinoć ekipa Jedinstva Piemonte poražena u susretu s ekipom Play Off Ultra rezultatom 66:75 (16:18, 13:22, 21:14, 16:21).

Gošće su vodile tokom cijele utakmice, u drugoj četvrtini sa +10 poena, ali se u nastavku razvila velika borba za svaki poen. Tuzlanke su pogotkom Naide Ruščuklić minutu prije kraja smanjile na svega 66:68, ali nisu uspjele napraviti preokret.

Trojkom Sandre Azinović, te s dva poena Azre Alispahić gošće su ponovo stekle prednost dovoljnu za pobjedu.

U sastavu Jedinstva Piemonte Naida Ruščuklić je postigla 32, a Iva Roglić 15 poena, uz 27 skokova.

Za Play Off Ultra najviše pogodaka postigle su Sandra Azinović 20, Amra Bajrović 16 (11 skokova), te Azra Alispahić 15 poena. (Fena)