Košarkašice Jedinstva u Mejdanu ubjedljivo bolje od Slobode

U posljednjem susretu 3. kola prvenstva BiH za košarkašice, večeras je u tuzlanskom Mejdanu ekipa Jedinstva Piemonte pobijedila Slobodu rezultatom 77:56 (20:18, 24:9, 22:12, 11:17).

Utakmica je kasnila dvadesetak minuta, zbog problema na putu gošći, koje su praktično iz vozila istrčale na teren da se zagriju.

Samo u prvoj četvrtini susret je bio izjednačen. U drugoj su Tuzlanke napravile osjetniju prednost, koju su do kraja utakmice povećale, igrajući vrlo vrlo agresivno.

U ekipi Jedinstva Piemontea Naida Ruščuklić je postigla 24 poena, Elma Feukić i Tamara Vantić po 14, dok je Iva Roglić ubacila 13 poena uz 12 skokova.

U ekipi Slobode Gorana Marjanović je ubacila 17 poena uz 18 skokova, dok je Anđa Duratović postigla 13 poena.

Drugoj pobjedi Jedinstva Piemontea u ovoj sezoni prisustvovao je i trofejni košarkaški trener Mihajlo Miki Vuković, koji se ovih dana vratio s liječenja u Španiji. (Fena)