Nova sezona Prvenstva Bosne i Hercegovine za košarkašice počela je oog vikenda.
Prvu utakmicu je jučer odigrala i ekipa Jedinstva koja je u novu sezonu ušla bez bekoliko igračica koje su nosile igru proteklih godina.
Domaće košarkašice u Mejdanu upisale su poraz od ekipe Čelika.
Ekipa Siniše Umljenovića je rezultatski priključak držala do poluvremena (26:27), da bi u nastavku gošće postepeno povećavale prednost do konačnih 63:75.
U pobjedničkoj ekipi najefikasnija je bila Lerina Kadić sa 27 postignutih poena, a kod Jedinstva Chelsea Lindsay sa 29 poena i 10 skokova.
U narednom kolu Jedinstvo je gost ekipi sarajevskog Play-Off-a.