Košarkašice Jedinstva poražene u prvom kolu na domaćem terenu
Foto: Tuzlanski.ba

Nova sezona Prvenstva Bosne i Hercegovine za košarkašice počela je oog vikenda.

Prvu utakmicu je jučer odigrala i ekipa Jedinstva koja je u novu sezonu ušla  bez bekoliko igračica koje su nosile igru proteklih godina.

Domaće košarkašice u Mejdanu upisale su poraz od ekipe Čelika.

Ekipa Siniše Umljenovića je rezultatski priključak držala do poluvremena (26:27), da bi u nastavku gošće postepeno povećavale prednost do konačnih 63:75.

U pobjedničkoj ekipi najefikasnija je bila Lerina Kadić sa 27 postignutih poena, a kod Jedinstva Chelsea Lindsay sa 29 poena i 10 skokova.

U narednom kolu Jedinstvo je gost ekipi sarajevskog Play-Off-a.