Četvrtak, 18. Aprila 2024.

Košarkašice Jedinstva Piemonte deklasirale Brčanku

Pobjedom protiv ekipe Brčanke rezultatom 86:57 (21:11, 19:27, 19:9, 27:10), u okviru 17. kola prvenstva BiH, košarkašice Jedinstva Piemonte zadržale su izglede za plasman u Ligu za prvaka.

Kako je za Fenu izjavio trener Tuzlanki Mirza Oštraković, pokušat će do kraja prvenstva ostvariti sve pobjede kako bi se našle među četiri ekipe u play-offu.

Prvu od tih utakmica s direktnim rivalima, ekipa Jedinstva Piemonte ostvarila je večeras sjajnom igrom u drugom poluvremenu, s obzirom na to da je nakon prve dvije četvrtine rezultat glasio 40:38.

U nastavku se razigrala Elma Feukić, koja je uz Naidu Ruščuklić, Ivu Roglić i Adnu Razić, bila ključna igračica u pobjedničkom sastavu.

Feukić je utakmicu završila s 32 poena, Ruščuklić je ubacila 20, Roglić 16 uz 17 skokova, dok je Razić ubacila 10 poena.

U sastavu Brčanke Nataša Kajraz postigla je 18, Ajla Lević 13, a Mirela Halilović 12 poena. (Fena)