Košarkaši Zrinjskog zasluženo slavili u Mejdanu protiv oslabljene OKK Slobode

HKK Zrinjski je 8. kolu košarkaškog prvenstva BiH savladao kao gost u Mejdanu ekipu tuzlanske Slobode rezultatom 108:101.

Prvu četvrtinu gosti su riješili u svoju korist rezultatom 27:30. U drugoj dionici gosti su držali minimalnu prednosti na odmor odlaze sa prednošću 53:50. Početkom treće dionice domaćin dolazi do izjednačenja 63:63.

Zrinjski u nastavku preuzima incijativu i u nakon 30. minuta susreta vodi rezultatom 81:72. Tri minute pred kraj susreta košarkaši Slobode dolaze do izjednačenja (92:92). Ipak, gosti drže konce igre u svojim rukama pa Sloboda ne uspjeva doći do preokreta.

Ervin sa 28 i Vranješ 27 poena bio najbolji kod Zrinjskog. Durmo u redovima Slobode ubacio je 21 i Davis 20 poena. Tuzlaci su u ovom susretu nastupali bez dva standardna člana  Mustapića i Kaplanovića. (Tuzlanski.ba)