Košarkaši Slobode u uzbudljivom susretu savladali Budućnost

U okviru 13. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine košarkaši Slobode na svom terenu dočekali su Budućnost iz Bijeljine. U jednom uzbudljivom susretu slavili su košarkaši Slobode rezultatom 79:77.

U prvom periodu dosta bolja igra gostujućih košarkaša koji ovaj period dobivaju sa 21:19. Sloboda u drugom popravlja igru u odbrani te ovu dionicu dobiva rezultatom 22:17. Na poluvrijeme odlazi se pri rezultatu 41:38 u korist Slobode.

Odlična igra izabranika Nedima Džemića i u trećem periodu te ovu dionicu dobijaju sa 23:14. Nakon 30 minuta igre rezultat je glasio 64:52 u korist Slobode.

Kada su svi očekivali laganu pobjedu domaćeg sastava na 1:20 do kraja gosti iz Bijeljine dolaze na pet poena zaostatka 76:71, da bi u zadnjoj minuti uspjeli da dodju i na 77:75, da bi na kraju Sloboda teškom mukom izvukla pobjedu rezultatom 79:77.

Najefikasniji u pobjedničkom sastavu bili su Đorđe Lelić sa 18 poena, te Nikola Jeftić sa 17. Bolji od ostalih u redovima Budućnosti bili su Luka Jovanović sa 18 poena, dok je Adi Zahiragić postigao 17.