Košarkaši Slobode u neizvjesnoj završnici poraženi na Pecari od Širokog

Košarkaši Širokog dočekali su Slobodu u 3.kolu Lige 6. Pobjeda je pripala domaćem timu rezultatom 81:78.

Izabranici Nedima Džemića bolje otvaraju susret, sredinom prve četvrtine vodili su 7:14. Nakon čega domaći tim pravi seriju i prvi period okonlavaju rezultatom 21:14. U drugom poluvremenu domaći su održavali vodstvo pa se na odmor se odlazi rezultatom 40:31 za Široki.

Tuzlaci u nastavku serijom poena prave preokret (53:52), nakon čega trener Širokog poziva time-out. U posljednji period ulazi se vodstvom gostiju iz Tuzle 57:56.

Sloboda u 34 minuti vodi 70:64. Široki mini serijom 6:0 dolazi do izjednačenja 70:70, nakon čega trener gostiju uzima time-out. Do kraja se igra koš za koš. Kod rezultata 81:78 za Široki na 10 sekundi do kraja Sloboda ima napad za produžetak. Crveno-crni gube loptu i Širokobriježani dolaze do pobjede.

Božić 17, Čolak 14 i Vucić sa 12 poena istakli su se kod Širokog. U Slobodi bolji od ostalih bili su Durmo 20 poena uz 10 skokova, Albijanić 18 i Delalić 17 poena kod Slobode.