Srijeda, 24. Aprila 2024.

Košarkaši Slobode u Mejdanu uvjerljivo savladali Sparse

Košarkaši Slobode razbili su u Prvenstvu Bosne i Hercegovine ekipu Sparsa rezultatom 87:70 te su tako zaustavili trijumfalni niz sarajevske ekipe.

Domaći su bolje ušli u utakmicu i nakon prve četvrtine imali su četiri poena prednosti. Ipak, do odlaska na odmor Sparsi preokreću rezultat pa je prvo poluvrijeme okončano rezultatom 42:44.

U nastavku utakmice sarajevski tim je potpuno podbacio. Sloboda je lako došla do prednosti uoči posljednje dionice, a onda su do kraja razbili večeras neprepoznatljive Sparse.

Davis je bio najbolji u redovima Slobode s 26 poena, dok je Delalić dodao 23. Bolji od ostalih kod Sparsa bio je Abell s 21 poenom, a Polutak je imao 13 ubačaja.

Sloboda se ovom pobjedom probila na šesto mjesto Prvenstva BiH, dok je Spars ostao na drugoj poziciji s dva boda manje od lidera Borca koji je danas u gostima savladao Promo rezultatom 88:71. U preostaloj utakmici odigranoj danas, Radnik je u Bijeljini savladao Čelik sa 107:76.