Košarkaši Slobode u Mejdanu slavili pobjedu protiv Bosne

U okviru 4. kola prvenstva BiH za muškarce OKK Sloboda je u Tuzli dočekala ekipu Bosne Royal te slavila zasluženu pobjedu rezultatom 96:77.

Prvu četvrtinu bolje su otvorili košarkaši Damira Mulaomerovića te nakon prvih 10 minuta igre poveli rezultatom 23:16. Na odmor se odlazi rezultatom 47:38 u korist Slobode.

Košarkaši Bosne pokušavali su anulirati prednost Slobode ali Durmo, Mustapić i ostali nisu dozvoljavali da utakmica uđe u neizvjesnost pa je treći period okončan sa 10+ razlike u korist domaćih (67:57).

KOšarkaši Slobode u posljednjem periodu privode susret mirno kraju za treću pobjedu u prvenstvu.

U redovima Slobode najefikasniji bili su Durmo 23 Mustapić 21,  Munižaba 16 poena. Kod Bosne Bašić 21 i Igrutinović 16 poena. (Tuzlanski.ba)