Košarkaši Slobode u Mejdanu savladali ekipu Čapljine

Pred oko 1000 posjetilaca Sloboda je večeras u Mejdanu svladala ekipu ekipu iz Čapljine rezultatom 81:68 (16:23, 22:16, 20:9, 23:20).

Početak susreta domći nisu najbolje otvorili što gosti koriste i vode sa 20:10 pred kraj prve četvrtine, najviše zahvaljujući šutem za tri poena. Do kraja prvog perioda tim Damira Mulaomerovića uspijeva da smanji prednost na 7 poena razlike. Bilo je 16:23.

U drugoj četvrtini Sloboda igra dosta bolje i kvalitetnije, mnogo agresivnije u odbrani što donosi i bolji rezultat.

Nekoliko sjajnih odbrana i kontranapada Slobodi donosi minus 1 na polvremenu, 38:39. Fenomenalni Gregg sa 13 poena predvodio je domaći tim.

Sjajno otvaranje treće četvrtine, ponovo agresivna odbrana sa kontranapadima donosi i rezultatsku prednost.

Sjajni Manjgafić igra fenomenalno na obje strane i uz precizne Čamparu i Janjića OKK Sloboda završava treću četvrtinu sa deset poena razlike prednosti, 58:48.

U četvrtoj četvrtini Sloboda ne dozvoljava ekipi iz Čapljine da se rezultatski približi te uspijevaju završiti utakmicu krajnjim rezultatom 81:68.

Najefikasniji ekipi domaćina bili su Janjić sa 22, Manjgafić sa 21 i Gregg sa 18 poena. Kod gostiju Bungei sa 20 i Milin sa 18 bili su bolji od ostalih.

Narednu utakmicu OKK Sloboda igra već u srijedu u Mejdanu 11. decembra od 19.00 sati u okviru ABA2 Lige protiv ekipe Sparsa. (Sloboda.ba)