Četvrtak, 18. Aprila 2024.

Košarkaši Slobode u Mejdanu deklasirali Radnik za treću pobjedu u nizu

Košarkaši Slobode dočekali su u Mejdanu ekipu Radnika u 5. kolu bh.prvenstva te slavili pobjedu rezultatom 94:53.

Crveno-crni bolje otvaraju utakmicu i u 7. minuti igre dolaze do dvocifrene prednosti (19:9). Košarkaši Slobode nastavljaju igrati sjajno pa na odmor odlaze sa uvjerljivom prednošću 55:31.

Izabranici Nedima Džemića nastavljaju i treću četvrtinu u istom ritmu pa se razlika na semaforu povećava iz minuta u minut.

Sloboda je na kraju slavila pobjedu rezultatom 94:53 i sada ima skor 3-2.

Tuzlanski klub su do pobjede vodili Davis sa 19 poena i četiri skoka te Alikadić sa 18 poena, tri asistencije i skokom, Durmo sa 13 poena, 14 skokova i četiri asistencije. U poraženoj ekipi Riznić je završio meč sa 14 poena, deset skokova i asistencijom.