Košarkaši Slobode u Mejdanu bolji od ekipe Bošnjaka

Košarkaši OKK Sloboda pobjedom su se oprostili od svojih navijača u ovoj sezoni.

U okviru 9. kola Lige za opstanak pobijedili su ekipu Bošnjaka iz Hadžića rezultatom 90:63 (24:6, 16:26, 24:19, 26:12).

Tuzlaci su odlično otvorili utakmicu i nakon prvih deset minuta vodili su 24:6. Potom je Ivan Velić u igru uveo mlađe igrače, što su gosti iskoristili pa su anulirali vodstvo domaćeg tima. Čak su u 24. minuti poveli 43:44, ali za kratko, jer se na parket vratila postava domaćih koja je stvari posložila na svoje mjesto.

U domaćem timu najefikasniji su bili Emir Ahmedović sa 16 i Emir Čerkezović sa 14 poena, dok su Jasmin Jakupović i Haris Dedajić ubacili po 11 poena.

U ekipi Bošnjaka Edin Rešidović i Bojan Lulić postigli su po 16, a Miloš Marković 13 poena.