Srijeda, 24. Aprila 2024.

Košarkaši Slobode savladali Student rezultatom 85:72 (FOTO)

U Sportskoj dvorani Bijeli Brijeg odigran je susret između Studenta i Slobode, a gostujući tim slavio je pobjedu rezultatom 85:72.

Od samog starta susreta Sloboda je bila dominantna, pa su po završetku prve dionice imali prednost rezultatom 20:17.

Dobru igru prenijeli su i u drugu četvrtinu, te su svoju prednost povećali na 11 poena (43:32).

• I nakon poluvremena gostujući košarkaši nastavili su sa sjajnom igrom, pa su u posljednjih 10 minuta susreta ušli sa plus deset poena razlike (64:54). Posljednja dionica nije donijela puno iznenađenja i na kraju su Tuzlaci proslavili pobjedu rezultatom 85:72.

• Najefikasniji igrač na ovom meču bio je Dejan Ćup koji je postigao 24 poena za ekipu Studenta, dok je u redovima Slobode najefikasniji bio Milivoje Božović sa 22 poena. (Tuzlanski.ba)