Košarkaši Slobode poraženi u Aleksandrovcu

U trećem kolu Lige 6 za prvaka Bosne i Hercegovine košarkaši Slobode nakon dvije pobjede na domaćem parketu pretrpjeli su poraz u gostima kod Igokee rezultatom 76:52.

Oba tima su dosta loše ušla u meč. Nakon prvih 10 minuta igre skupa su ubacili samo 20 poena (11:9), da bi do poluvremena igrači Damira Mulaomerovića postigli svega 17 poena. Na odmor je Igokea otišla sa 11 poena prednosti, 28:17.

Nešto efikasnija košarka se igrala u drugom poluvremenu. Igokea je sigurno podizala prednost i na kraju su bez većih problema stigli do druge pobjede u ligi.

Igokeu je do pobjede vodio Brady Heslip sa 18 poena, a Dimić je dodao 17 uz sedam skokova. Kod Slobode najefikasniji pojedinac bio je Ramo Rizvić sa 16 poena.

U drugom meču koji se odigrao u Mostaru Zrinjski je poražen od Sparsa rezultatom  78:84, sutra je na rasporedu utakmica između Leotara i Širokog Brijega.