Košarkaši Slobode nanijeli poraz Bosni Royal u Sarajevu uz ubačenih 111 poena

Košarkaši Slobode slavili su novu pobjedu ovaj put u zaostalom meču 13. kola prvenstva BiH protiv Bosne Royal 111:93

Jasno je da su Tuzlaci kvalitetnija ekipa od Bosne Royal u ovom trenutku i da je i samo igranje utakmica za Studente u ovom trenutku velika stvar. Prva četvrtina je i pokazala da će pobjeda ka Tuzli jer je ekipa Slobode napravila 33:11.

U drugoj četvrtini Bosna Royal je bila znatno efikasnija, ubacili su 31 poen, ali su zaostatak smanjili samo za dva poena, pa se na poluvrijeme otišlo sa prednošću Slobode 62:42.

Drugo poluvrijeme donijelo je samo održavanje i rast prednosti Tuzlaka, pa su upisali novu pobjedu, svoju osmu ove sezone, dok Bosna Royal upisuje osmi poraz.

Najefikasniji kod Slobode bio je Haris Delalić sa 28 poena, dok su Draško Albijanić i Ibrahim Durmo postigli po 23. Kod Bosne Royal, Imran Fazlić je postigao 24, a Enis Memić 20.