Košarkaši OKK Slobode sjajnom odbranom pobijedili Bosnu Royal

U susretu 22. kola prvenstva BiH za košarkaše, u Tuzli je večeras ekipa Slobode pobijedila Bosnu Royal rezultatom 75:66 (27:13, 18:19, 16:17, 14:17).

Susret nije imao rezultatski značaj, ali je zbog rivaliteta dva kluba uzbuđenja bilo na pretek.

Domaći su odlično otvorili prvu četvrtinu koju su, prvenstveno zahvaljujući dobroj odbrani, riješili u svoju korist s 27:13, a dvije minute prije toga vodili su 22:4.

Naredne dvije četvrtine protekle su u izjednačenoj igri, a gosti su u 29. minuti uspjeli smanjiti prednost Tuzlaka na svega 7 poena – 52:47 pogotkom Šturanovića sa linije slobodnih bacanja.

Pred kraj ove četvrtine bilo je varnica na parketu koje je izazvao Edin Rešidović namjernim faulom nad Nedžadom Muratovićem, bilo je naguravanja, ali su se strasti brzo smirile.

U posljednjem dijelu igrači Ivana Velića odigrali su ponovo dobro, poveli su u 32. minuti pogotkom Enesa Latifagića sa 66:49 i više nije bilo dileme o pobjedniku. Gosti su u nastavku susreta samo uspjeli ublažiti poraz.

U ekipi OKK Slobode najefikasniji su bili Almir Hasandić sa 19, te Marko Rikalo sa 15 i Enes Latifagić 13 poena.

U ekipi Bosne Royal Maksim Šturanović je ubacio 23, a Draško Knežević 19 poena. (FENA)