Košarkaši OKK Slobode pobjednici Kupa RKS Tuzla

Košarkaši OKK Slobode pobjednici su Kupa BiH za područje Regionalnog košarkaškog saveza Tuzla.

Oni su večeras u tuzlanskom Mejdanu u finalu pobijedili Gradinu iz Srebrenika rezultatom 89:81 (20:20, 22:24, 28:16, 19:21) i na taj način plasirali se u završnicu Kupa BiH sistema A.

Nakon izjednačene igre u prvoj četvrtini, gosti iz Srebrenika u drugoj su preokrenuli rezultat u svoju korist, a najveće vodstvo imali su u 15. minuti susreta – 35:42.

U trećoj je do izražaja došla borbena igra Tuzlaka koji su u 28. minuti poveli 58:48 pogotkom Zlatka Jovanovića.

U zanimljivoj završnici igrači Josipa Pandže nisu dozvolili gostima da anuliraju njihovo vodstvo, te je na kraju zasluženo slavila tuzlanska ekipa.

U sastavu OKK Slobode najefikasniji su bili Maksim Kovačečvić sa 25 poena, Milivoje Božović je ubacio 18 (plus 11 skokova), a Zlatko Jovanović 15 poena.

U ekipi Gradine Dejan Bijelić i Nikola Otović postigli su po 14, a Mirza Hrnčić i Zlatko Golijanin po 12 poena. (Fena)