Utorak, 23. Aprila 2024.

Košarkaši OKK Sloboda bolji od ekipe Mladosti

U okviru 12. kola prvenstva BiH za košarkaše, u Tuzli je OKK Sloboda pobijedila Mladost iz Mrkonjić – Grada rezultatom 96:86 (26:20, 20:19, 20:24, 22:23).

Domaći košarkaši već u 15. minuti vodili su 39:23, a u drugom dijelu prednost se popela i na gotovo 20 poena.

Gosti se, međutim, nisu predavali, te su serijom poena Filipa Patkovića i Milorada Šutulovića smanjili rezultat u 38. minuti na samo četiri poena razlike – 88:84.

Sve dileme vezano za pobjednika odlučili su trojkama Marko Rikalo i Mirza Hrnčić, te je na kraju domaći sastav ostvario zasluženu pobjedu.

Najefikasniji u domaćem timu bili su Almir Hasandić sa 17, Božo Đumić sa 16, te Marko Rikalo i Nedžad Muratović sa po 15 poena.

U ekipi Mladosti Đorđe Aleksić i Filip Patković postigli su po 18 poena. (Fena)