Četvrtak, 25. Aprila 2024.

Katastrofalna treća četvrtina koštala Zmajeve: Poraz BiH od Rusije u Permu (FOTO)

Košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je od Rusije u četvrtom kolu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Kini 2019. godine, bilo je 70:53.

Za našu reprezentaciju utakmicu će otvoriti Gordić, Buza, Musa, Halilović i Stipanović dok je početna petorka Rusa Karasev, Baburin, Zubkov, Khvostov i Gubanov.

U prvih pet minuta reprezentacije su se mijenjale u vodstvu, a mi smo u jednom trenutku imali plus četiri, bilo je 8:4, no Rusi su se uspjeli vratiti i na pauzu se otišlo sa minimalnim vodstvom naše reprezentacije 16:15.

Drugu četvrtinu smo otvorili fantastičnom trojkom Muse sa velike udaljenosti i poveli 19:15 nakon čega su se Rusi vratili i u 19. minuti došli do vodstva 31:26 što im je bila najveća prednost u tom trenutku.

Nakon toga je Stipanović prekinuo seriju Rusa, a potom je pogodio i Sulejmanović uz dodatno slobodno bacanje i izjednačili smo na 31:31.

Ipak, Rusi su do kraja ponovo napravili mini seriju i na odmor otišli sa prednosti od 36:32.

Loše smo ušli u drugo poluvrijeme, pa su se Rusi veoma brzo uspjeli odvojiti na plus devet, bilo je 43:34 nakon čega je Duško Vujošević tražio minutu odmora.

Nakon toga se nismo uspjeli vratiti, uslijedio je potpuni raspad naše reprezentacije, pa se u posljednjih deset minuta ušlo sa vodstvom Rusije 57:38.

Treću četvrtinu su Rusi dobili 21:6. Sa dvije uzastopne trojke i jednom dvojkom Muse vratili smo se na minus 11 u 34. minuti, bilo je 59:48, no do kraja nismo uspjeli opasnije zaprijetiti Rusiji, te smo doživjeli poraz u četvrtom kolu kvalifikacija.

Ruse je do pobjede vodio Fridzon sa 16 poena i osam skokova dok je Zubkov dodao 13 poena uz sedam skokova.

Karasev i Khvostvo su postigli po 11 poena, a Kulagin je susret završio sa deset poena.

Kod naše reprezentacije jedini dvocifren je bio Džanan Musa sa 26 poena. Dvorana: Universal Sports Palace Molot.

Gledatelja: 7.000. Sudije: Vicente Bulto (Španija), Tomas Jasevicius (Litvanija), Anastasios Piloidis (Grčka).

Rezultat po četvrtinama: 15:16, 21:16, 21:6, 13:15. Rusija: Baburin, Balashov 2, Fridzon 16, Gubanov 7, Ilnitskiy, Karasev 11, Khvostov 11, Kulagin 10, Ukhov, Valiev, Zaitsev, Zubkov 13. BiH: Atić, Buza, Gegić, Gordić 4, Halilović 7, Hasandić, Lazić 2, Lončar, Musa 26, Stipanović 9, Sulejmanović 3, Vrabac 2. (Sport1)