Jedanaesta pobjeda u nizu: Košarkaši Slobode u Mejdanu savladali Zrinjski

Košarkaši Slobode dočekali su Zrinjski u redovnom kolu prvenstva Bosne I Hercegovinei slavili su pobjedu rezultatom 83:67.

Prva četvrtina protekla je u obilnim promašajima sa obje strane, na kraju prve četvrtine gosti su imali blagu prednost 18:16.

Početkom drugog perioda Sloboda ide na 26:22, a blago vodstvo nisu ispuštali do kraja prvog poluvremena pa se na odmor odlazi kod +7 (37:30).

Gosti iz Mostara nisu mogli ništa konkretno da učine u nastavku susreta. Sloboda nastavlja igrati na visokom nivou a Alikadić, Durmo, Duppre su ostvarili dvocifrenu rezultatsku prednost što je omogućilo treneru Džemiću da u igru ubaci mlađe igrače. Do kraja susreta Sloboda održava dvocifrenu razliku za 11 pobjedu u nizu.

Najefikasniji kod Slobode bili su Alikadić 20, Dupree 17 i Durmo 16 poena. Kod ZriVeljković 14 i Soldo 9 poenanjskog. (Foto: V. Živkovic | Tuzlanski.ba)