Četvrtak, 25. Aprila 2024.

Hrvatska u triler završnici minimalno poražena od Grčke

Košarkaška reprezentacija Hrvatske poražena je u prvom kolu grupe C na Evropskom prvenstvu od selekcije Grčke rezultatom 89:85.

Hrvatska je odigrala loše prvo poluvrijeme, a Grci su na kraju prvog dijela imali prednost od 16 poena (46:30).

Izabranici Damira Mulaomerovića su odigrali sjajnu treću četvrtinu i došli na minus dva (62:60).

Iako su Grci u nastavku kontrolisali rezultat, poenima Krunoslava Simona na minut i po do kraja meča Hrvati su ponovo došli na samo dva poena zadatka, 84:82 uz napad za njih.

Međutim, sjajni Giannis je odlično reagovao, blokirao Zubca, zakucao, te ispostavit će se riješio pitanje pobjednika.

Grke su do pobjede predvodio Giannis Antetokounmpo i Tyler Dorsey sa po 20 poena.

Najefikasniji kod Hrvatske bio je Jaleen Smith s 23 poena, Bojan Bogdanović je dodao 19.