Utorak, 23. Aprila 2024.

HKK Zrinjski u uzbudljivom meču slavio protiv OKK Slobode rezultatom 79:81 (FOTO)

Košarkaši Zrinjskog savladali su kao gosti tuzlansku Slobodu rezultatom 79:81 u susretu 8. kola prvenstva Bosne i Hercegovine.

Sloboda je meč sjajno otvorila vodstvom 11:2, no Mostarci su vrlo brzo utišali domaću publiku i poveli 14:17, a do poluvremena pobjegli na 28:38.

U nastavku derbija Zrinjski nastavlja igrati dobro, izabranike Josipa Pandže ne ide šut i organizacija napada, pa su gosti u jednom dijelu meča imali i 16 poena prednosti.  Malo po malo na krilima vjerne publike na početku zadnjeg perioda imali su vodstvo 60:59.

Uslijedila je igra živaca, domaći tim je vodio 64:61, 68:65, a Zrinjski preokreće na 68:69.  U posljednjim trenucima meča Zrinjski je vodio 76:77, Mirković promašuje zicer za Slobodu, a Smajlagić dva slobodna bacanja za Zrinjski.

Do kraja susreta ostalo je 40 sekundi kod rezultata 77:79, Miličević pravi namjernu ličnu. Hrnčić ubacuje jedno slobodno za 77:79, a zatim Hasandić pogađa za 79:79.

Sokolović je bio precizan za 79:81, a u zadnjem napadu, 10 sekundi do kraja, Hasandić je pokušao za tri no bio je neprecizan!

Kod Zrinjskog najefikasniji su bili Aleksandar Sokolović sa 20 i Sven Smajlagić sa 18 poena.

U redovima OKK Sloboda Milivoje Božović je postigao 24, Zlatko Jovanović 13, a Josip Naletilić 12 poena. (Tuzlanski.ba | Foto: V. Živković)