Srijeda, 24. Aprila 2024.

HKK Široki prvak Bosne i Hercegovine!

Košarkaši Širokog savladali su večeras u finalnoj majstorici OKK Spars iz Sarajeva 82:69, te tako postali novi prvaci Bosne i Hercegovine u košarci, deseti put u historiji.

Odavno veće interesovanje nije vladalo za jedan košarkaški meč u Širokom Brijegu kao što je to danas bilo. Prepuna Pecara je nosila Širokobriježane do pobjede i na kraju su uspjeli do nje i stići, ponovo sjajnim drugim poluvremenom, baš kao i u četvrtom meču na Grbavici.

U prvom poluvremenu bila je to rezultatska klackalica i poprilično neizvjesna utakmica. Ipak, u 3/4 Široki je naprosto pregazio Sparse sa 26:12, te su u posljednju četvrtinu domaći ušli sa +13.

Svoju prednost nastavili su da povećavaju i u 4/4, te je u jednom trenutku ona iznosila i +20, 75:55, te su znalački to i sačuvali za pobjedu i titulu.

Širokobriježane su ponovo do pobjede vodila braća Drežnjak. Mateo je bio izvrstan sa 21 poenom, dok je Dario postigao 17. A odličan meč odigrao je i Derrick Fenner sa 18 poena.

Kod gostiju, Slobodan Jovanović i Ibrahim Durmo su postigli po 13. (Foto: Jabuka TV)