Euroliga: Crvena zvezda u dramatičnoj završnici savladala Fenerbahče (FOTO)

Košarkaši Crvene zvezde u četvrtak navečer su u 17. kolu Eurolige rezultatom 75:73 savladali turski Fenerbahče, javlja Anadolu Agency (AA).

Prva četvrtina, u kojoj je prikazana veoma zanimljiva i kvalitetna igra na obje strane, završena je neriješeno 23:23.

U drugoj četvrtini Zvezda je imala više od igre te je na poluvrijeme otišla s prednošću od 44:42.

Na kraju treće dionice, u kojoj su oba tima nastavila sa atraktivnom igrom, domaći sastav je imao prednost od 61:59.

Posljednja, a vjerovatno i najneizvjesnija četvrtina, završena je neriješenim rezultatom 14:14, što je bilo dovoljno Crvenoj zvezdi za pobjedu od dva poena prednosti.

Nakon 17. kola, Fenerbahče je na 5. mjestu, dok je Zvezda sedma. Lider je CSKA Moskva, a slijede Real Madrid, Olympiakos i Baskonia.