Džnana Musa i izuzetno napetoj utakmici izborio je plasman u finale Super kupa Španije, nakon što je njegov Real Madrid nadigrao Barcelonu rezultatom 89:83.

Džanan Musa sa Realom izbacio Barcelonu i plasirao se u finale Superkupa Španije

Musa je postigao je 11 poena i sa Real Madridom igrat će u finalu Super kupa Španije. Na terenu je proveo skoro 28 minuta.

Nakon poluvremena rezultat je bio 42:41 za Barcelonu. U nastavku Real je uglavnom vodio i u dramatičnoj završnici slavio pobjedu. Treća četvrtina je bila presudna, a nju je Real dobio 26:19.

U 40. minuti rezultat je bio 80:80, pa se u posljednjih 60 sekundi vodila velika borba na parketu, gdje su više živaca imali igrači Reala i zasluženo se plasirali u finale velikog takmičenja.

Ovo je šesta godina zaredom da Real u utakmicama superkupa Španije izbacuje Barcelunu.

U drugom susretu polufinala sastat će se Murcia i Unicaja.