Druga pobjeda u novoj godini: Košarkaši Slobode slavili u Čapljini

Košarkaši OKK Slobode u zaostaloj utakmici Lige BiH slavili su na gostovanju kod Čapljine rezultatom 91:82 te zabilježili drugu uzastopnu ponudu u novoj godini.

Izabranici Damira Mulaomerovića su odlično otvorili meč i poveli sa 10:0, ali su se domaći do kraja prvog perioda uspjeli vratiti u igru. Prvi period je okončan rezultatom 30:26.

Domaći su znatno bolje zaigrali u drugom periodu i do odlaska na poluvrijeme preokreću prednost u svoju korist 47:44.

Minimalnu prednost domaći imaju do sredine trećeg perioda. No, Sloboda je preokrenila i stigla do dvocifrene prednosti koju nije ispuštala.

Posebno važne poene postigao je Haris Dedajić, te u nekoliko navrata Ibrahim Durmo.

Svih 40 minuta u redovima Slobode odigrao je Jakov Mustapić i postigao 23 poena, 16 poena je postigao Ibrahim Durmo, a 13 Milan Munižaba.

Kod domaćih istakli su se Gojko Sudžum sa 23 i Aleksa Jugović sa 19 postignutih poena.