Drama u Mejdanu: Veliki preokret Slobode i pobjeda protiv Mladosti (FOTO)

U veoma zanimljivoj i neizvjesnoj utakmici, a u okviru 8. kola Lige za prvaka BiH, košarkaši Slobode pobijedili su večeras u Mejdanu Mladost iz Mrkonjić Grada rezultatom 80:75 (24:28, 13:25, 20:12, 23:10).

Domaći su košarkaši odigrali veoma loše u prvom dijelu. Lako su primali poene iz brzih kontri, odbrana nije bila na nivou, a napad je bio dosta “traljav”. Na poluvremenu gosti su imali čak +16 (37:53) i činilo se da će Sloboda doživjeti novi debakl.

Međutim, Sloboda je zaigrala mnogo bolje u nastavku susreta. Pojačali su igrači Josipa Pandže odbranu, na ulazu u zadnji period imali samo -8 (57:65), a šest minuta do kraja uspjeli su povesti sa 68:67. Do kraja je bilo zaista dramatično i neizvjesno, ali Sloboda je uspjela slaviti i prekinuti crni niz od četiri poraza zaredom.

U domaćem taboru Milivoje Božović ubacio je 27, Zlatko Jovanović 18, a Gregg Thondique i Danilo Šibalić po 11 koševa. Kod gostiju Dragan Đuranović postigao je 14, Srđan Milanović 12, Stefan Mitrović 12, a Đorđe Aleksić 11 poena. (Tuzlanski.ba)