Utorak, 23. Aprila 2024.

Drama u finalnoj seriji: Banjalučanke slavile protiv Banovićanki

Košarkašice RMU Banovići poražene su sinoć u Banja Luci od Orlova 68:65, u drugoj finalnoj utakmici doigravanja za prvaka BiH.

Bila je to jedna veoma uzbudljiva utakmica, što govore i rezultati nakon perioda. Prvih deset minuta okončano je sa 17:18, poslije prvog poluvremena domaće su vodile 36:33, nakon trećeg perioda bilo je 53:52, a na kraju su domaće ipak stigle do trijumfa od tri koša razlike.

U domaćim redovima 22 poena je postigla Dragana Domuzin, 18 je dodala Milica Zeljković, a 12 Tamara Rajić. U ekipi RMU Banovići 21 koš je djelo Maje Ščekić, 18 Dragane Zubac, a 17 Nikoline Zubac.

Rezultat u finalnoj seriji je sada 1-1, a treća utakmica igra se u subotu u Banovićima. (Tuzlanski.ba)