Utorak, 16. Aprila 2024.

Double-double učinak Jusufa Nurkića u trijumfu Portlanda protiv Lakersa

Nurkić je za nešto manje od 26 minuta provedenih na parketu imao 10 poena, 12 skokova, te tri asistencije

Portland Trail Blazersi pobijedili rano jutros po našem vremenu aktuelne NBA prvake Los Angeles Lakerse rezultatom 115:107, a značajnu ulogu u trijumfu imao je bh. centar Jusuf Nurkić.

Nurkić je za nešto manje od 26 minuta provedenih na parketu imao 10 poena, 12 skokova, te tri asistencije. Posebno je dominirao u zadnjoj četvrtini kada se lomila utakmica. Za 5 minuta i 30 sekundi ubacio je šest poena, uz tri skoka i jednu asistenciju.

Najefikasniji igrač utakmice bio je njegov saigrač Lillard sa 31 poenom, dok domaćim nije pomogao ni LeBron James sa 29 poena, devet skokova i šest asistencija.