Double-double Nurkića u porazu Portlanda

Centar Portlanda je odigrao sjajnu partiju u sinoćnjem susretu protiv Indiana Pacersa, ali to nije bilo dovoljno da njegov tim izbjegne poraz.

Nurkić je na parketu proveo skoro 33 minute i ostvario double-double učinak. Ubacio je 14 poena te dodao 19 skokova uz četiri asistencije.

Većina susreta je protekla u izjednačenom odnosu, a prvo poluvrijeme je završeno sa minimalnom prednošću košarkaša Portlanda. Održavali su gosti prednost, ali je krajem posljednje četvrtine Indiana brzom serijom poena otišla na +9 i na kraju slavila rezultatom 108:99.

Najjefikasniji igrač kod Pacersa je bio Mathurin sa 19 poena, a kod Blazersa se, uz Nurkića, istakao Simmons sa 20 ubačenih poena.

U narednom kolu Indiana dočekuje Charlotte dok će Portland gostovati Torontu.

Minute u NBA ligi je upisao i Luka Garza čija je Minnesota uspjela napraviti iznenađenje te pobijediti Los Angeles Clipperse 128:115. Garza je na parketu proveo skoro tri minute te je uspio ubaciti dva poena. Najfikasniji igrač meča je bio Rudy Gobert sa double-double učinkom od 25 poena i 21 skoka.