Četvrta pobjeda u nizu: Košarkaši Slobode uvjerljivo slavili u Donjem Vakufu

Nakon ubjedljive pobjede protiv Radnika u prošlom kolu, Tuzlaci su nastavali sa odličnim igrama pa su večeras slavili četvrtu pobjedu u nizu. Crveno-crni su u Donjem Vakufu savladali Promo rezultatom 103:78.

Početak susreta obilježila je izjednačena igra, košarkaši Slobode ipak uspjevaju prvu četvrtinu okončati sa +5 poena razlika (28:23). U drugom periodu Tuzlaci prvi put dolaze do dvocifrene prednosti, u jednom momentu su vodili sa +14 razlike. Na poluvrijeme se odlazi kod rezultata 51:40 za izabranike Nedima Džemića.

Iako su se košarkaši Proma u nastavku trudili da smanje vodsvo gostiju rezultatska razlika se iz minuta u minut povećavala. Sloboda u posljednji period ulazi sa visokim vodstvom 81:59, pa su i mlađi igrači u oba tabora dobili priliku za dokazivanje. Konačan rezultat susreta 103:78 za tim iz Tuzle.

Najefikasniji  u timu Slobode bili su Delalić 24, Lelić 22 i Durmo 16 poena. Kod Proma bolji od ostalih bili su Amerikanci Carl 19 i Gatling 16 poena. (Tuzlanski.ba)