Bosna je od prve minute vodila, a u jednom trenutku je imala i plus 20.
KK Igokea poražena je u Laktašima od sarajevske Bosne sa 70:76 u prvoj utakmici finala košarkaškog prvenstva BiH.
Bosna je od prve minute vodila, a u jednom trenutku je imala i plus 20 (12:32).
Ipak, Igokea je u drugoj i trećoj četvrtini igrala sjajno te je u 31. minuti imala zaostatak od samo dva poena (54:56).
Studneti su na kraju slavili sa šest poena razlike. Bosnu su do trijumfa predvodili West sa 12 te Halilović i Kovačević sa po 10 koševa.
U Igokei su se istakli Rorie i Popović sa po 14 ubačenih poena.
Revanš utakmica igra se u nedjelju u Zetri.
Prema pravilima KS BiH prvak će biti ekipa koja nakon dvomeča bude imala bolju koš razliku.