Bez poraza u novoj godini: Na krilima Durme i Mustapića košarkaši Slobode slavili u Kaknju

U posljednjoj utakmici 15. kola košarkaškog prvenstva BiH, odigran je susret u Kaknju, gdje istoimeni klub dočekao ekipu OKK Slobode koja je na kraju slavila treću uzastopnu pobjedu rezultatom 84:74.

Prvo poluvrijeme je proteklo u izjednačenoj igri, nakon prve četvrtine gosti su imali minimalnu prednost 19:20. Nakon prvog poluvremena rezultat na semaforu je glasio 46:44 za Kakanj.

• Treći period pripada izabranicima Damira Mulaomerovića, znatno bolja igra rezultirala je i većim vodstvom pa Kakanj nije imao adekvatan odgovor do kraja susreta.

Ibrahim Durmo u redovima Slobode postigao je 27 poena (10 skokova), Jakov Mustapić je dodao 20 poena (11 skokova), a Miličević i Lelić postigli su po 10 poena.

U redovima Kaknja bolji od ostalih bili su Dubinski 17, Muflizović 13, Gavranić i Pajović po 10 poena.

U narednom kolu košarkaše Slobode u Mejdanu očekuje derbi susret protiv Sparsa. (Tuzlanski.ba)