Bez Marice Gajić, uz fenomenalnu Jonquel Jones odlično pariramo Francuskinjama

U terminu od 18 sati ženska košarkaška reprezentacija BiH započela je historijski duel četvrtfinala Eurobasketa protiv Francuske. Nakon prvog poluvremena Francuska vodi rezultatom 39:31.

Mnoge je iznenadilo odsustvo Marice Gajić sa parketa, nedugo nakon početka susreta stigla je i informacija da zbog bolova u listu lijeve noge Marica neće nastupiti ali će biti podrška saigračicama s klupe.

Košarkašice BiH su bolje otvorile susret, na krilima raspoložene Jonquel Jones Zmajice su vodile tokom cijele prve četvrtine u posljednjoj sekundi kod rezutata 16:16 pogađa Gabby Williams pa je prva četvrtina okončana kod rezultata 18:16.

• Drugu četvrtinu obilježila je serija promašaja na obje strane. Jonquel Jones za 13 minuta ostvarila je double-double učinak (10 poena, 13 skokova). U 15. minuti Matea Tavić postiže drugu trojku iz 16. pokušaja našeg tima za 25:23. Nedugo nakon trojke Tavić trojku pogađa i fenomenalna Jones za 28:25. Pred kraj druge četvrtine Francuskinje koriste promašaje bh. tima, efikasno završavaju napade i na poluvrijeme odlaze kod vodstva 39:31

Izabranice Gorana Loje i pored neigranja Marice Gajić pružaju dostojan otpor izuzetno kvalitetnoj reprezentaciji Francuske. (Tuzlanski.ba)