Subota, 20. Aprila 2024.

ABA 2 liga: Sparsi savladali Slobodu i izborili opstanak u ligi

KK Spars Realway je u 22. kolu Druge ABA lige savladao na svom parketu ekipu Slobode sa 84:70.

Sparsi su odigrali odličan meč u kojem su dominirali od početka do kraja i postepeno povećavali razliku.

• Prvu četvrtinu Sarajlije su dobile sa 20:18, da bi u drugoj slavili sa 26:21, te na poluvrijeme otišli sa prednošću od 7 poena razlike (46:39).

• Sa dominacijom su Sparsi nastavili i u trećoj dionici koja im pripada rezultatom 21:14, pa su tako uoči posljednje četvrtine imali prednost od 14 poena razlike (67:53).

• U posljednjoj dionici domaćini su bez problema održavali postojeću prednost, završena je neriješeno 17:17, te su Sparsi slavili pobjedu rezultatom 84:70.

Najefikasniji u redovima Sparsa Adin Vrabac sa 20, te Nedim Buza sa 17 poena, dok su u ekipi Slobode najbolji bili Vladimir Tomašević sa 24, te Sani Čampara sa 16 poena. (Tuzlanski.ba)