ABA 2 liga: Košarkaši Slobode poraženi u Domžalama

– U susretu 5. kola ABA 2 lige, večeras je u Domžalama domaći Helios Suns pobijedio ekipu tuzlanske Slobode rezultatom 91:73 (22:16, 17:23, 27:12, 25:22).

Domaći igrači vodili su od početka do kraja susreta. Igrači trenera Josipa Pandže pružili su dobar otpor u prvom poluvremenu koje je završeno rezultatom 39:39.

Tuzlaci su loše odigrali treću četvrtinu, koju je Helios Suns riješio u svoju korist s 27:12. Velika prednost bila je nedostižna za goste koji su upisali četvrti poraz u dosadašnjem toku prvenstva.

• Najefikasniji u redovima OKK Slobode bili su Gregg i Čamapara sa 15, Gegić 13 i Janjić sa 11 poena.

U redovima Domžala Helios Sunsa bolji do ostalih bili su Florveus 18, Radovčić i Konjević sa 17 poena.

U narednom 6. kolu koje se igra 6. novembra košarkaši OKK Slobode u Mejdanu dočekuju ekipu Širokog Brijega. (Foto: Gasper Papez | Tuzlanski.ba)