Četvrtak, 28. Marta 2024.

ABA 2 liga: Košarkaši Slobode poraženi od Rogaške rezultatom 87:74

Košarkaši Slobode su u okviru 10. kola ABA 2 lige gostvali u Rogaškoj Slatini kod ekipe Rogaške. Domaći košarkaši slavili su pobjedu rezultatom 87:74.

Prva četvrtina protekla je u izjednačenoj igri (22:22). U drugom periodu izabranici Damira Mulaomerovića stiču blagu prednost i na odmor odlaze sa vodstvom 43:39.

Treći period domaći košarkaši igraju znatno bolje te stiču dvocifrenu prednost, nakon 30 minuta igre rezultat je glasio 69:55. Ekipa Rogaške u nastavku povećava vodstvo, koja ih vodi do šeste ovosezonske pobjede rezultatom 87:74.

Miličević sa 28 poena bio je najefikasniji kod Rogaške, u redovima Slobode Gregg  i Gegić su postigli po 19  a Čampara 13 poena. (Foto: B. Fajs | Aba 2)