Košarka: Pobjeda Budućnosti na startu play-offa ABA Lige (FOTO)

Košarkaši Budućnosti savladali su večeras u Podgorici hrvatsku ekipu Cedevite rezultatom 82:81 u prvom meču Play off-a regionalne ABA Lige.

Cedevita je bolje ušla u meč, pa je tokom cijelog prvog poluvremena bila u prednosti te na odmor otišla pri vodstvu 44:39.

U nastavku mnogo bolja igra domaćih, koji do prvog vodstva na meču dolaze u 27. minuti. Do kraja meča igralo se koš za koš, ali su košarkaši Budućnosti uspjeli biti prisebniji u završici, za konačnih 82:81.

U ekipi Budućnosti najefikasniji je bio Savović s 20 poena, dok je kod gostiju Babić upisao 14 poena.

Mečevi Play-off-a igraju se na tri pobjede. Isti rivali sastaće se sutra ponovo u Podgorici, nakon čega će Zagrepčani za vikend dva puta ugostiti ekipu Budućnosti. U slučaju da nakon četiri meča rezultat u seriji bude 2:2, eventualna majstorica će se igrati u Podgorici.

U drugom polufinalnom meču, u Beogradu večeras od 21 čas igraju Zvezda-Partizan.

Finalisti Play-off-a izboriće plasman u Evroligu za narednu sezonu.