Fudbaleri Slobode na pripremama poraženi od Tobola (VIDEO)

Naši prvotimci danas su u Antaliji odmjerili snage sa Tobolom, a meč je okončan pobjedom kazahstanskog tima 2:1 (0:1).

Husref Musemić, baš kako je ranije i najavio, protiv Tobola je izveo dobro poznatu postavu. Pirić na golu, Efendić, Mehmedagić, Kostić i Ivetić u zadnjoj liniji, Stjepanović, Sarić, Zeba, Veselinović i Haurdić u veznom redu i Ahmetović u vrhu napada.

Meč je otvoren opreznom igrom sa obje strane, a nakon pola sata meča mreže se nisu tresle. U 37. minutu naš najbolji strijelac Ahmetović bio je na korak do postizanja gola, no pogodio je stativu. Samo tri minute kasnije Crveno – crni dolaze u vodstvo, a mrežu Tobola zatresao je Veselinović.

U drugom poluvremenu naš tim je prokockao minimalnu prednost. Nažalost, u 64. minuti Tobol dolazi do poravnanja preko Deaca. Samo šest minuta kasnije Kazahstanci golom Kassaia preokreću rezultat za vodstvo i konačnih 2:1.

Dodajmo da su za naš tim u drugom poluvremenu igrali: Todorović, Salihović, Lakićević, Škahić, Govedarica, Mehidić, Krpić. (fksloboda.ba/sportsport.ba)