Euroliga: Zvezda prokockala 18 razlike, poraz Cedevite, 107 poena Barce (FOTO)

Širom evropskih parketa večeras su odigrane utakmice 6. kola Eurolige. Cedevita Džanana Muse poražena je u Zagrebu od Olympiakosa sa 13 razlike, dok je Crvena Zvezda poražena u Francuskoj od Strasbourga uprkos Millerovoj sjajnoj partiji.

Grupa A

Real Madrid je jučer poražen na svom parketu od odličnog Khimkya (82-85) te spao na nevjerovatnu posljednju poziciju u grupi. Ruse je predvodio Tyrese Rice sa 18 poena i 8 skokova, Shved je dodao 13 poena, 4 skoka i 3 asistencije. Kod Madrižana najefikasniji je bio Sergio Rodriguez sa 18 poena, Gustavo Ayon je ostvario double-double učinak sa 14 poena i 15 skokova.

Fenerbahce je pregazio Bayern Munchen na gostovanju (67-84). Bobby Dixon je upisao kod gostiju 25 poena, 4 skoka i 5 asistencija, dok je naefikasniji kod Bayerna bio Đedović sa 16 poena, jednim skokom i jednom asistencijom.

Crvena Zvezda je prokockala 18 razlike na poluvremenu protiv Strasbourga na gostovanju (78-75). Domaće je do pobjede vodio Jeremy Leloup (24 poena, 8 skokova i 2 asistencije). Sjajnu partiju za Beograđane je ponovo pružio Quincy Miller sa double-double učinkom ubacivši 23 poena i 11 skokova, Simonović je dodao 18 poena.

Grupa B

Olympiakos je savlado Cedevitu (70-83) naših Muse koji je upisao 3 poena za nešto više od 6 minuta igre i Gordića koje je na parketu proveo preko 26 minuta, upisavši 9 poena i 5 aistencija, a Grke je do pobjede vodio Hunter sa 19 poena i 8 skokova.

Laboral Kutxa ubilježila je domaću pobjedu protiv Emporio Armanija (94-82). Baskijce je nosio do pobjede Fabien Causeur (22 poena, 4 skoka, 3 asistencije) te  Darius Adams sa 20 poena, 5 skokova i 4 asistencije. U redovima Armanija Gentile je ubilježio 24 poena i 3 asistencije.

Grupa C

Žalgiris je nakon dva poraza savladao na domaćem parketu fenjeraša grupe Zielonu Goru (67-56) na krilima Janukasa( 16 poena, 7 skokova i 3 asistencije), 13 je dodao Kalnietis. Kod Poljaka najraspoloženiji je bio Ponitka sa 15 poena, 7 skokova i 2 asistencije.

Barcelona je na domaćem parketu deklasirala Pinar Karsiyaku (107-79). Kod Blaugrane najefikasnij na parketu je bio Shane Lawal sa 19 poena, Arroyo je dodao 18 poena 4 skoka i 3 asistencije, a Tomić je 16 poena i 7 skokova i 2 asistencije.

Grupa D

CSKA Moscow je slavila na gostovanju protiv Maccabi Tel-Aviva (82-88). Itoudisevu ekipu predvodio je Miloš Teodosić sa 25 poena i 5 asistencija jednim skokom, pratio ga je Nando De Colo sa 15 poena, 3 skoka i 5 asistencija. Kod domaćih istakao se Rochestie sa 20 poena i 5 asistencija, Devin Smith je dodao 14 poena.

Sutrašnjim utakmicama biće kompletirano 6. kolo Eurolige. (Tuzlanski.ba)