Četvrtak, 28. Marta 2024.

Džeko o velikom promašaju: To je fudbal, bitno je da sam na kraju dao dva gola

Kapiten reprezentacije i napadač italijanske Rome Edin Džeko tvrdi da njegov tim mora nastaviti pobjeđivati i igrati preostalih 12 utakmica Serie A kao da je svaka finalna.

Nakon sinoćnje pobjede rezultatom 5:0 nad Palermom, Džeko je za službeni portal kluba izjavio da moraju nastaviti pobjeđivati i da je ostalo 12 utakmica do kraja sezone, a da svaku moraju igrati kao da je finalna da bi ostvarili zacrtane ciljeve.

Džeko je sinoć u meču protiv Palerma u 28. minuti meča propustio čistu šansu za postizanje gola, ali je pokazao veliku mentalnu snagu i u nastavku meča dao dva gola, piše na zvaničnoj web-stranici rimskog kluba.

To je fudbal. Nekada promašite veliku šansu, ali na kraju sam dao dva gola. Postigao sam tri gola u zadnja dva ligaška meča i treba da nastavim davati golove“, kazao je Džeko.

Nakon 26 odigranih kola Roma se nalazi na četvrtom mjestu na tabeli italijanske Serie A sa osam bodova manje od lidera Juventusa. (AA)