Devet utakmica bez poraza: Oslabljena Sloboda neporažena napustila Pecaru (FOTO)

U derbiju 10. kola BHT Premijer lige na stadionu Pecara, sastale su se ekipe Širokog Brijega i Slobode. U taboru crveno-crnog tima vladao je optimizam pred najteže gostovanje u dosadašnjem dijelu lige. Nakon odigranih 90. minuta, utakmica je okončana rezultatom 0:0.

Iako u oslabljenom sastavu fudbaleri Slobode od samog početka pokazali su da na Pecaru nisu došli da se brane.  U prvom poluvremenu nije bio izrazitih prilika za postizanje gola, ali fudbaleri Slobode su držali konce igre i posjed lopte na svojoj strani. U prvih 45. minuta utakmice bilo je nekoliko poluprilika na obje strane ali je prvo poluvrijeme okončano rezultatom 0:0.

siroki-sloboda-2015 (3)

U drugom poluvremenu otvorena igra. Domaći fudbaleri početkom drugog dijela igre stvaraju dvije izgledne prilike za postizanje gola ali golman Slobode, sigurnim intervencijama sprječava ekipu Širokog Brijega da dođe u vodstvo.

siroki-sloboda-2015 (1)

U nastavku drugog poluvremena znatno bolja igra oba tima koju karakteriše znatno veći broj izglednih prilika. Prilike za pogodak u redovima Širkokog imali su najprije Krstanović u 66. minuti utakmice a nakon toga i Wagner u 71. minuti kada Pirić brani udarac iz slobodnog udarca. U 78. minuti Sloboda je imala priliku za vodstvo preko Krpića koji se nije najbolje snašao pred golom Širokog Brijega. Utakmica je okončana rezultatom 0:0 a fudbaleri Slobode uspjeli su ostati neporaženi nakon šest uzastopnih poraza na Pecari.

Sloboda je utakmicu na Pecari odigrala bez najboljeg strijelca tima Mersudina Ahmetovića zbog ranije zarađena tri žuta kartona, kao i povrijeđenih Miljana Govedarice i Muhameda Mujića. U narednom kolu crveno-crni će na stadionu Tušanj ugostiti neugodnu ekipu Olimpica, dok će Širokobriježani gostovati kod ekipe Slavije. (Tuzlanski.ba)