Petak, 29. Marta 2024.
Tuzlanski.ba logo

Društvena mreža je uvođenjem ove novosti otežala jednu od najdražih aktivnosti korisnika

Preuzmite sliku

Popularno

Ažuriranjem svoje mobilne aplikacije Facebook je korisnicima omogućio pričanje “Priča” uz pomoć fotografija i videa.

Ostavimo li po strani činjenice da je ova opcija očito inspirirana Snapchatom i da je ovo treća aplikacija u vlasništvu Facebooka koja je na jedan način ili drugi uvela ovu opciju, Facebook “Priče” otežat će jednu od najdražih aktivnosti korisnika.

Svoje prijatelje više nećete moći anonimno špijunirati i uhoditi.

Kada pogledate priču koju je objavio vaš prijatelj, taj će prijatelj znati da ste je pogledali. Doduše, “Priče” funkcioniraju na sličan način na svim platformama koje ih koriste, međutim Mashable piše da bi to moglo biti problematično kada je riječ o Facebooku.

“Priče” bi trebale biti neuredan i nefiltriran pogled u svakodnevni život korisnika. Tako ih je barem Snapchat pozicionirao u kontekstu društvenih mreža i komunikacije između ljudi.

Ali, mnogi korisnici među svojim prijateljima imaju i članove porodice, kolege s posla, poslovne klijente s kojima surađuju. Neuredne i nefiltrirane objave tu neće funkcionirati.

Premda svaka priča pojedinog korisnika nestane nakon 24 sata, to je više nego dovoljno vremena da nepromišljenom objavom svom ugledu napravite puno štete.

Za razliku od LinkedIna, Facebook kaže da nikada neće otkriti ko je kome pogledao profil tako da Facebook špijuni još uvijek mogu bez posljedica provjeravati tuđe profile. (Jutarnji.hr)

Tuzlanski.ba možete pratiti i putem aplikacija za Android i iPhone mobilne uređaje

Ključne riječi: , , ,