Srijeda, 24. Aprila 2024.

Bivši kapiten Slobode Amar Beganović postigao sjajan prvijenac za Muru

U okviru 34. kola Prve lige Slovenije Mura je na svom terenu rezultatom 3:1 savladala Domžale, a svoj prvi pogodak u dresu pobjedničke ekipe postigao je i nekadašnji kapiten Slobode i bivši mladi reprezentativac naše zemlje, Amar Beganović.

Povela je Mura u 28. minuti preko Horvata, da bi u 66. Podlogar stvari vratio na početak. Ipak, šest minuta kasnije ponovo Mura stiže do prednosti, a ovaj put pogađa bivši fudbaler Željezničara, Mihael Klepač.

Sve do sudijske nadoknade rezultat se nije mijenjao, a onda je nekadašnji kapiten Slobode koji je u januaru pojačao Muru, Amar Beganović, svojim prvim pogotkom u dresu aktuelnog slovenačkog prvaka, potvrdio pobjedu.

Beganović je sa nekih 25 metara sjajno šutirao i zatresao mrežu gostujuće ekipe.

“Pogodak koji mi sigurno jako puno znači. Svaki prvijenac je poseban i pamti se. Ovo mi je sigurno još jedan veći motiv. Međutim treba ostati ponizan i nastaviti raditi. Najvažnije da ekipa igra dobro i da ostvarujemo pobjede kako bi ostali u utrci za plasman u Evropska takmičenja” – kazao je Beganović za Tuzlanski.ba.

Mura je tako nastavila sa dobrim igrama u drugom dijelu sezone i trenutno se nalaze na 3. mjestu tabele sa 56. bodova.