Premijerno izvođenje zakazano je u Narodnom pozorištu Tuzla u petak, 24. aprila 2026. godine u 19:30 sati.
Dokumentarno-plesna predstava "U ime oca" donosi na scenu snažna i potresna svjedočanstva djece rođene kao posljedica rata u Bosni i Hercegovini. Kroz spoj savremenog plesnog izraza i ličnih, autentičnih priča, predstava otvara prostor za teme koje su godinama bile potisnute, prešućene i društveno marginalizirane.
Ovo je umjetnički projekat koji ne ostaje samo na sceni – on ulazi u društveni prostor, preispituje granice kolektivnog sjećanja i daje glas onima koji su dugo bili nevidljivi.
Kroz pokret i emociju, predstava razbija dugogodišnju stigmu i poziva na suočavanje s realnošću koja je često ostajala po strani.
Predstava je realizovana kao koprodukcija Udruženja Zaboravljena djeca rata, austrijske umjetničke grupe the Alpha Group i Narodnog pozorišta Tuzla. Režiju potpisuje višestruko nagrađivani umjetnik Darrel Toulon.
Premijerno izvođenje zakazano je u Narodnom pozorištu Tuzla u petak, 24. aprila 2026. godine u 19:30 sati, dok je prva repriza na programu u utorak, 28. aprila 2026. godine u istom terminu.
Ulaz na oba izvođenja je besplatan.